Прощання з дівуванням — поширена традиція у світі. Не обійшла вона і слов’янські народи. Чим він відрізнявся від дівичників інших народів?
Дівич-вечір у слов’ян — обряд перед весільним торжеством, на якому наречена прощається зі своїм минулим життям і готується до нової ролі. У цьому допомагають нареченій її незаміжні подруги, родички. Їм підказували досвідчені жінки, що подарувати на дівич-вечір нареченій, щоб майбутня сімейне життя молодят було радісним і ситою.
Дівич-вечір також називали «дівочим ввечері», «девиком», «вечериной», «білилами» і «баярками». Вважалося, що напередодні весілля дівчина «вмирає» для своєї рідної сім’ї і відроджується для сім’ї майбутнього чоловіка. З цією ж зв’язувався обряд обмивання нареченої, її голосіння і сльози подруг на дівич-вечорі, де було багато жалібних пісень.
Сьогодні «проводи» подруги в сімейне життя проходять досить весело. Спільним з проведенням «вечірки» залишився взаємний обмін подарунками молодої з подругами.
Так що подарувати на дівич-вечір подрузі, якщо вона запросила вас на свято у вузькому колі близьких подруг перед своїм весіллям?
Сучасне прощання з холостяцьким життям для дівчини проходить весело в оточенні подруг. Вони не дають нареченій занудьгувати, влаштовують для неї цікаве свято з веселими конкурсами та пам’ятними подарунками.
Якщо ви запрошені на таке торжество і роздумуєте, що подарувати подрузі на дівич-вечір, познайомтеся з ідеями сюрпризів для нареченої.
ТОП 26 ідей що можна подарувати на дівич-вечір
Оригінальні подарунки на дівич-вечір